Táto webová stránka používa cookies k zlepšovaniu našich služieb. Viac informácií

Kolobežka pomáha pri bolestiach chrbta

Pohyb na koloběžce skrývá netušené možnosti v podobě celkového procvičování většiny svalových partií a hlavně těch, které při běžném pohybu leží ladem a neustále degenerují. Navíc jsou výtečným pomocníkem v boji proti bolestem zad. "Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových, bočních zádových a břišních svalů. Což pomáhá lidem trpící i bolestmi zad", potvrzuje specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci MUDr. Kamil Ramík.

Kostka koloběžka - napsali o nás, časopis run the world magazine O způsobu nápravy bolavých zad rehabilitaci na koloběžce se dočtete např. v časopise RUN.

Koloběh patří k pohybům, které lze svojí povahou považovat za rehabilitační a protahovací, při dodržení základních pravidel jakými jsou mimo jiné střídání obou končetin, řádné protažení před jízdou atp. Člověk na koloběžce nesedí pasivně jako např. na kole, ale vykonává pohyb celým svým tělem. Pohyb dolních, ale hlavně horních končetin uvolňuje a napřimuje záda v pravidelném rytmu. Při nákroku směrem vpřed dochází k posunu celého těžiště k přednímu kolu. Při ukončení kroku se tělo a jeho těžiště nachází u zadní části koloběžky. Paže jsou maximálně napnuté, noha vykonávající krok je natažená za jezdcem. Tělo vypadá jakoby koloběžku právě dohánělo.

Studie koloběhu a jeho významu pro svalové partie včetně srovnání energetického výdeje s během a jízdou na kole.
Studii zpracovala Mezinárodní asociace koloběhu (www.iksaworld.com).

A jakou koloběžku pro běžný pohyb vlastně zvolit? Zda s menšími koly, jako např. KOSTKA HILL a nebo s většími koly , jako např. KOSTKA TOUR Cross? - otázka jest velmi individuální - proto Vám rádi poradíme. Kdykoliv nás můžete kontaktovat na telefonu +420 725 337 408? nebo emailu dotazy@kolobka.cz?, případně formulářem.

 

Koloběžka jako pracovní pomůcka handicapovaných osob - pomůcka pro všední den

Ve spolupráci s Dr. Johannes Busch?em jsme vyvinuli koloběžku vhodnou pro osoby se sníženou pohybovou schopností. "Povedlo se nám vyřešit téměř nemožné. Díky spolupráci s firmou KOSTKA získali tělesně postižení adekvátní pomůcku, která běžný pohyb výrazně usnadňuje", uvádí německý specialista na ortopedii Dr. Johannes Busch.
Tato koloběžka je vhodná pro všechny, pro které je běžný každodenní pohyb problematický.

Skončete s bolestmi zad jednou provždy!