Táto webová stránka používa cookies k zlepšovaniu našich služieb. Viac informácií

Športové úspechy kolobežiek KOSTKA

Mistrovství světa koloběžek 2012 - St. Wendel (GERMANY)


Koloběžka KOSTKA RACER PRO vyhrála světový pohár a dosáhla tak pomyslného koloběžkářského nebe. O uplynulém víkendu 2. - 4.srpna hostil německý St.Wendel Mistrovství světa v koloběhu. Závodu se účastnilo přes 250 závodníků ze 20 zemí světa (a 4 kontinetů) včetně Austrálie, USA a Estonska. Potvrdilo se naše očekávání a KOSTKA s Richardem Jislem stanula na stupni nejvyšším: 1x zlato a 2x stříbro.

Podrobné výsledky a medailová umístění jsou k dispozici zde.


 

Marathon 42 km - men veteran
Místo konání: St. Wendel
Datum konání: 02. ? 04. 8.2012
Čas vítěze: 1:29:13.596
Časový průměr vítěze: 26,841 km/h

Umístění:
1. Richard JISL - na stroji KOSTKA
2. Hans KORBEE
3. Hannu VIERIKKO
 

Criterium MEN veteran
Místo konání: St. Wendel
Datum konání: 02. ? 04. 8.2012
Čas Richarda Jisla: 28:31.396
Časový průměr: 23,816 km/h

Umístění:
1. Luc TEILLES
2. Richard JISL - na stroji KOSTKA
3. Hannu VIERIKKO
 

Sprint MEN veteran
Místo konání: St. Wendel
Datum konání: 02. ? 04. 8.2012

Umístění:
1. Hannu VIERIKKO
2. Richard JISL - na stroji KOSTKA
3. Alan STEWART
 
Koloběžkový Maraton Kleinkoschen 15.7.2012
 

Místo konání: Kleinkoschen
Datum konání: 15.7.2012
Délka tratě: 42 km
Čas vítěze: 1:39:07
Časový průměr vítěze: 25,42 km/h


Umístění:
  • Richard Jisl na stroji KOSTKA
  • Jaroslav Jisl na stroji KOSTKA
  • Detlef Lüdtke na stroji Mibo
  • Uwe Anderseck na stroji Kickbike


O tomto víkendu proběhla nedaleko lužické Hoyswerdy jedna z největších sportovních akcí v celém saském regionu. Učastnil se jí i koloběžkový Kidokai Kostka team z Jablonce nad Nisou. Jablonečtí závodníci se na této trati utkali z německými závodníky v posledních letech několikrát, takže věděli, co je čeká. Celá 42 km dlouhá trať vede podél bývalých pískovcových dolů, které jsou v současné době zatopené a kolem nich vyrostl nádherný areál pro inlajn bruslení kola, plavání a další rekreační aktivity. Všude naleznete krásný nový hladký asfalt a tratě vedou borovicovými lesíky podél vody v opravdu hezkém prostředí.

Na ohromném parkovišti u malé vesničky Kleinkoschen se v průběhu závodů sejde několik tisíc závodníků a diváků, kteří sledují , jak na absolutně rovinaté trati bojují cyklisté, inlajnisté a koloběžkáři o své tituly. V kategorii koloběhu, která startovala poměrně brzy ráno se letos bojovalo o celkové vítězství , ale i o titul koloběžkového mistra Saska, což byl závod pouze pro německé závodníky. Přesto byli hlavními favority čeští závodníci, bratři Jislové. Jaroslav a Richard také začali okamžitě od startu diktovat tempo a hlavně zásluhou mladšího Jaroslava se tato dvojice vzdálila ostatním soupeřům. Krok s jabloneckou dvojicí držel pouze zkušený berlínský Detlef Lüdtke, který i přes silný protivítr v první polovině trati stále jel na dohled. Po zlepšené spolupráci bratrského tandemu však ve druhé polovině trati bylo prakticky o vítězství rozhodnuto. Starší Richard ušetřil na trati více sil a dojel si pro vítězství před svým bratrem Jaroslavem a třetím berlíňanem, kterému již v závěru znatelně chyběly síly. Na čtvrtém místě pak skončil dosavadní mistr Saska Uwe Andersek.

"Pro nás se jednalo hlavně o testování materiálu během závodu, kdy trať je zde extrémně rovinatá, blížící se holandským závodům," hodnotil klání vítězný Richard Jisl. " Z tohoto pohledu obstály koloběžky Kostka v konkurenci dalších evropských značek na jedničku. Samozřejmě je stále co zlepšovat a proto se těšíme na další spolupráci s firmou Kostka".

Hans Korbee